Частный нотариус Киев, нотариус без выходных, частный нотариус Соломенская площадь. Договор. Доверенность. Завещание. Оформление права собственности на недвижимое имущество. Франчук И. А.
Державні установи, що працюють в сфері реєстрації нерухомого майна, ще жодного разу не надали своїм клієнтам безпідставної відмови

 

 

 

 

Русская версия сайтаУкраїнська версія сайту

Главная страница НОВОСТИ Державні установи, що працюють в сфері реєстрації нерухомого майна, ще жодного разу не надали своїм клієнтам безпідставної відмови

E-mail нотариуса: franchuk.notary@gmail.com

 

Громадянам, що бажають зареєструвати права на нерухомість, з початку роботи нової реєстраційної системи ще не надано жодної необґрунтованої відмови

   Державні установи, що працюють в сфері реєстрації нерухомого майна, ще жодного разу не надали своїм клієнтам безпідставної відмови. Про це розповів Олександр Лавринович, голова Міністерства юстиції країни. Нагадаємо, що в Україні почала працювати нова система реєстрації прав на нерухомість.

   Олександр Лавринович, перебуваючи 19 квітня з робочим візитом в Донецьку, високо оцінив досягнення вітчизняної правової системи. Міністр під час спільного засідання Міністерства юстиції, Держкомзему та Укрдержреєстру мав можливість поспілкуватися з журналістами. У розмові Олександр Лавринович розповів про співпрацю органів реєстрації прав на нерухоме майно з громадянами.

   За словами міністра, у період із 1 січня до 1 березня поточного року нотаріуси здійснили 46185 юридичних операцій у сфері реєстрації приватного нерухомого майна. В ці дані включені кількість засвідчених угод та виданих свідоцтв. Так, за вказаний період нотаріуси видали 509 свідоцтв про придбання нерухомості на аукціонах і 11070 свідоцтв про передачу нерухомого майна у спадщину, а також засвідчили 34606 дій із відчуження чужої нерухомості. Нотаріуси відмовилися виконувати свої дії із причин, передбачених законодавством, лише у 696 випадках.

   Всього за час роботи нової системи зафіксовано 10 різних причин відмови. Частіше за все нотаріуси відмовляються надавати послуги громадянам тому, що у клієнтів відсутні із собою правовстановлювальні документи. Всього зафіксовано 415 випадків такого характеру. Ще у 133 випадках громадяни не надали нотаріусу інші документи, необхідні для проведення юридичної операції. Також клієнти державних установ нерідко пропускають строки, до настання яких мають прийняти спадщину. Відомо 49 подібних випадків.

   У 31 випадку нотаріуси надали відмову через те, що нерухоме майно було неправомірно зареєстроване або взагалі не зареєстроване. Ще у 31 випадку виконання операцій із майном суперечило законам держави. 15 разів нотаріуси виявляли помилку в правоустановлювальних документах, а 13 разів не могли зареєструвати права на нерухомість через відсутність витягу з земельного кадастру або через невідповідність номера витягу з поземельної книги номеру кадастру.

   У 7 випадках майно підлягало арешту або була накладена заборона на операції із нерухомістю. В одному випадку власник сам відмовився від реєстрації права власності на майно, і ще в одному випадку процедуру реєстрації зупинено через судове втручання.

   Також Олександр Лавринович повідомив журналістам, що найбільша кількість нотаріальних дій зафіксована в Києві – 4446 операцій. Найменша кількість нотаріальних дій здійснена у Чернівецький області – лише 447 операцій.

 

За матеріалами сайту Міністерства юстиції України: http://www.minjust.gov.ua

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Мы делаем все, чтобы, обратившись к нам впервые, Вы стали нашим постоянным клиентом!Создание сайта в Киеве